The Devil All the Time

Film   2020     Altyazılar: [1]   [2]

Ohio ve Bati Virginia'da bulunan, farklı geçmişlerden gelen tuhaf bir grup insanın hayatı konu ediliyor. Filmdeki karakterlerden biri, Güney Pasifik’teki katliamda işkence gören eski asker Willard Russell'dır. Güzel karısı Charlotte’u kanserden kaybetmiş olan yaslı adam, bütün totemlerine ve dualarına rağmen onu kurtaramamış olmanın suçluluğunu taşımaktadır. Seri katil bir çift olan Carl ve Sandy Henderson, uygun modeller bulup Amerika’nın otoyollarında fotoğraflarını çekip ardından onları öldürmek için diyar diyar gezmektedir. Din adamı olan Roy, ve fiziksel engelli, gitar sever yardımcısı Theodore ise çiğnedikleri kanundan kaçmaktadırlar. Tüm bunların ortasında ise William ve Charlotte'un yetim kalan oğulları Arvin Eugene Russell vardır. Kendisini birbirinden oldukça farklı olan bu insanların ortasında bulan genç adam, iyi ancak şiddete meyilli bir hal almıştır. İkinci Dünya Savaşı'nın sonundan 1960'lara kadar bu karakterlerin hayatları nasıl bir hal alacaktır?


Yayın Tarihi: 16-09-2020 Aka:
  • The Devil All the Time
  • The Devil All the Time
Dil: İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Preston Teagardin

Arvin Russell

Willard Russell

Charlotte Russell

Sandy Henderson

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Roy Laferty

Lee Bodecker

Helen Hatton

Lenora Laferty

Carl Henderson

Tater Brown

Tommy Matson

Susie Cox

Cynthia Teagardin

Pamela Sue Reaster

Theodore

Deputy Howser

Priest

Henry Dunlop

Church Goer

Arvin Russell (9 Years Old)

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
ABD
YÖNETMEN
TÜR
Suç, Drama, Gerilim
SÜRE
138 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 17-01-2019 - Son Güncelleme Tarihi: 18-09-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 16-09-2020 10:52 Net-Rip levanten 307
Sürüm: WEB-DL & WEBRip >>> ION10 | RARBG | XVID | CMRG | EVO | GalaxyRG | [YTS.MX]

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 16-09-2020 10:14 Net-Rip levanten 9
Sürüm: WEB-DL & WEBRip >>> ION10 | RARBG | XVID | CMRG | EVO | GalaxyRG | [YTS.MX]

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 16-09-2020 10:13 Net-Rip levanten 2
Sürüm: WEB-DL & WEBRip >>> ION10 | RARBG | XVID | CMRG | EVO | GalaxyRG | [YTS.MX]

Franz_K    18-09-2020 12:43 Id:10655


Sinefil

Donald Ray Pollock’un aynı isimli romanından sinemaya uyarlanan The Devil All the Time; Coen kardeşleri anımsatan üslubu ve çok katmanlı kurgusuyla birbiriyle alâkasız kahramanların yolları “suç” ile kesişen sürükleyici hikâyesini anlatıyor. Film; II. Dünya Savaşı yıllarından Vietnam Savaşı’nın devam ettiği 60’lı yıllara kadar süren, zaman zaman geri dönüşlerle kurguladığı hikâyesinde, Ohio ve Batı Virginia’da yer yer birbiriyle paralel hayatlar süren farklı sosyal sınıflardan insanların birbirlerini etkileyen yaşamlarını başarılı bir senaryo ile kesiştiriyor. Karı koca bir seri katil, anne babalarını kaybetmiş yetim ve öksüz iki üvey kardeş, yozlaşmış bir polis ve rahip üzerine kurduğu anlatısını son derece çetrefilli ve heyecan veren bir hikâye ile aktarıyor seyircisine. Suç temalı hikâyesinin yanında -başta din propagandası gibi görünse de- yanlış Tanrı algısı ve kader anlayışına sahip bağnaz insanlar üzerinden sert bir din eleştirisi yapıyor film aynı zamanda. Din ve din sömürücüleri söz konusu olduğunda farklı coğrafyalarda ve farklı din adlarıyla olsa da yaşanan benzer olayları görünce seyirci, kişilerin ve kurumların dini kendi menfaatleri doğrultusunda nasıl kullanabildiklerine bir kez daha tanık oluyor film sayesinde. Başarılı kurgusu, zengin oyuncu kadrosu, bağnaz din anlayışına dair eleştirel tavrı ve sürükleyici hikâyesi ile her kesimden sinema seyircisine keyif verecek güzel bir seyirlik The Devil All the Time.
7,6/10

alpalp84    18-09-2020 04:07 Id:10659


Moderator

Açıkcası netflix filmlerini pek sevmem, hatta başlangıçtaki logoyu gördüğümde yinemi lan... dedim. Fakat yüksek puan aldığı için fırsat verdim. Gayet sevdiğim oyuncular olmasıda cabasıydı. Uzun bir zaman dilimine yayılmış hikayesi vietnam savaşına gidip sorunlarıyla dönen babadan, kurduğu ailesinden; seri katil olan çiftimizden; kirli işlere karışmış polisimizden ve daha bir çok karakterin yıllara yayılmış hikayesini anlatıyor. Yolları zaman zaman kesişiyor. Tom Holland'ı çok başarılı buldum. Rolünün hakkından çok güzel gelmiş. Hep kurtulmasını, işinin rast gitmesini istedim durdum. Film sert bir dünyada geçmektedir. Tehlike her yerdedir. Bu yönünüde gayet güzel yapmışlar. Gerilim - Dram duygusunu çok güzel yansıtmış. Filmde yozlaşmış din vurgusuda yapılıyor. Sapık rahipler, kendini tanrıya adayan, sürekli mucize veya konuşmasını bekleyen sapkın insanlar vs vs. Fakat Arvin hepsinden iyiydi diyebiliriz.
Şu kitaptan alınmış senaryosu, zaten kitaptan uyarlanma senaryolar genellikle iyi çıkıyor. Filmdeki anlatıcıda kitabın yazarıymış.
https://www.kitapyurdu.com/kitap/dus-yakamdan-seytan/552318.html

19Tufan03    21-09-2020 01:11 Id:10691


Kıdemli

Hayatı acılarla geçmiş insanlarla hayatı insanlara acı yaşatmakla geçmiş insanların yollarının kesiştiği, dinin insanlar üzerindeki etkisini ve din adamlarını oldukça sert bir dille eleştirmiş, Donald Ray Pollock'ın aynı ismindeki romanından uyarlama, dramatik bir suç filmi The Devil All the Time. Film; Babalarını kaybetmiş üvey kardeşleri, karı koca bir seri katili, yozlaşmış bir polisi ve dini kendi menfaatleri için kullanan rahipleri odağına alıyor. Savaşın ağır ve psikolojik tahribatını yaşayan bir babaya sahip olan ve anne babasının ölümünden sonra çok sevdiği üvey kardeşini de kaybeden genç bir adamın hayata tutunma çabası da denilebilir film için. Acıların ve cahilliğin zehirli bir sarmaşık gibi insanı sardığı, hayatın insanlara seçenek veya seçenekler bırakmadığı ve Amerika'nın taşralarında yaşamanın zorluğunu izleyiciye anlatmış başarılı bir film. Mütevazi senaryosunun doğru ve basit dokunuşlarla başarılı bir hale geldiği, görece ağır bana göre dingin bir anlatıya sahip, başarılı oyunculuklarla taçlanmış, etkileyici ve amacına hizmet eden başarılı bir film The Devil All the Time. 7.7/10

Videolar

Galeri