The Nightingale

(Jack'in Yaptığı Ev)

Film   2018     Altyazılar: [1]   [06-09-2018 -> 10-06-2021]

1825 yılında Avustralya’da geçen, ailesini katleden bir İngiliz teğmenin peşinden intikam almak için vahşi ormanlarda bir başına yola çıkan bir kadının hikayesi. Gönderen : @benteksizhepin

Yayın Tarihi: 06-09-2018 [701] Aka:
  • The Nightingale
Dil: İngilizce, Irish, Aboriginal Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Baby Brigid

Baby Brigid

Harriet

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Hawkins

Goodwin

Goodwin's Ensign

Convict Violinist

Wallace

Outpost Soldier

Ruse's Corporal

Archie

Crown Jewels Soldier

Magistrate / Voice Artist

Uncle Charlie

'Bean Pole' Convict

'Dull' Convict

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Avustralya
YÖNETMEN
TÜR
Macera, Drama, Korku, Gerilim
SÜRE
136 Dakika
OY VER

Con Vayne    04-05-2020 09:08 Id:9105


Kıdemli

Western tadında değişik bir film. Avustralya 'da eski mahkum irlandalı genç bir kadın eline özgürlük kağıdını alıp kıcası ve bebeğiyle hayatına devam etmek için ordu karargahında garsonluk ve şarkıcılık yapar ama teğmenin tecavüzüne uğrar.  Kadının kocası da artık dayanamayıp teğmene kafa tutunca öldürülür, bebeği katledilir ve genç kadın askerlerin tecavüzüne uğrar.  Kadın artık kaybedecek bir şeyi olmayınca bir `aborjin` rehberliğinde intikamını almak için yola düşer. 
Klasik western'den alıştığımız şeklinde öyle cevval, sempatisini kazanacağımız bir anakarakterimiz yok. Arkasında durduğumuz o zulüm gören kişiye bir mallık ve yav**klık hakim, bu bakımdan yaptıkları ile izleyiciyi sinir edip, kendisine gıcık edebiliyor. Neyse ki finali ile bekleneni veriyor ve süresi 2 saati geçmesine rağmen oldukça akıcı. 

19Tufan03    06-06-2021 09:07 Id:12857


Sinefil

İlk uzun metrajı The Babadook ile ilgimi çeken Jennifer Kent'in çektiği ikinci filmi olan The Nightingale, klişe sayılabilecek bir intikam ve kovalamaca hikayesini konu almasına rağmen, Büyük Britanya askerlerinin yaptığı katliamlar ve işlediği suçlar üzerinden sömürgeci ve faşist zihniyeti sert bir dil ile eleştirdiği, dramatik ve etkileyici bir film. Konu: Eski bir hükümlü olan ve bir sene çalışma karşılığında özgürlük belgesi alacağı söylenen İrlandalı Clare, üç senedir çalışmasına rağmen bu belgeyi hala alamamıştır. Onu oyalayan üsteğmenin aynı zamanda tecavüze uğrayan Clare'in özgürlük belgesi talebi tekrar reddedilirken, Clare'in kocası Aidan için bardak artık çoktan taşmıştır. Aidan'in üsteğmeni dövmesinden sonra, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Diğer intikam filmlerinden çok da farklı bir konusu olmamasına rağmen, yaptığı eleştiriler ve değindiği alt metinler ile adından söz ettiren film, farklı din, dil, ırk ve etnik kökenden olan insanların aslında birbirinden hiçbir farkı olmadığı gerçeğini gözler önüne seriyor. Ortak acıların insanları birbirine yakınlaştırdığı bu acı coğrafyada, farklı gördüğümüz insanlardan aslında hiçbir farkımız olmadığını gerçeğini izleyicinin suratına çarpıyor. Dramatik altyapısı olan film, derdi ve eleştirileri ile sıradan intikam filmlerinden biraz daha farklı bir kulvara giriyor. 7.4/10

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 03-12-2019 21:43 Merter Taş alpalp84 23
Sürüm: BluRay, BRRip >>>The.Nightingale.2018.720/1080p.BluRay.X264-AMIABLE | RARBG | YTS.LT | XVID