The Quiet Girl

(Sessiz Kiz)

Film   2022     Altyazılar: [1]   [2] [19-05-2022 -> 01-01-2023]

Dokuz yaşındaki Cáit kalabalık, sorunlu ve yoksul bir ailenin çocuğudur. Evde ve okulda sessiz kalarak çevresindekilerden gizlenmeyi öğrenmiştir. Annesinin hamileliği nedeniyle yazın uzak akrabalarının yanına gönderilir. Eve ne zaman döneceğini bile bilmeden, tanımadığı insanların evine bırakılır. Gönderen : @vedatotur

Orijinal Başlık: An Cailín Ciúin

Yayın Tarihi: 11-02-2022  [ABD]   10-03-2023  [TR] [743] Aka:
  • The Quiet Girl
Dil: İrlandaca, İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Eibhlín Cinnsealach

Seán Cinnsealach

Athair Cháit (Da)

Máthair Cháit (Mam)

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Sorcha

The Woman

Mac Gearailt

Dress Shop Assistant

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İrlanda
YÖNETMEN
TÜR
Drama
SÜRE
94 Dakika
OY VER

Franz_K    01-01-2023 22:20     Id:15632


Sinefil

Çağdaş İrlanda edebiyatının önde gelen kalemlerinden Claire Keegan’ın “Foster” (Emanet Çocuk) adlı romanından uyarlama, 95. Akademi Ödülleri’nde ülkesi adına “En İyi Uluslararası Film” dalında yarışacak olan Colm Bairéad’ın ilk ve tek uzun metraj filmi An Cailín Ciúin. İlgisiz ve sorunlu ebeveynleri tarafından yaz tatilinde uzak akrabalarının yanına bırakılan 9 yaşındaki dünyalar güzeli Cáit’in yürekleri yaralı yaşlı bir karı koca ile beraber geçirdiği birkaç aya odaklanıyor film. Ancak neredeyse hikâyesiz diyebileceğimiz bu dokunaklı film; sessizliğini kullanarak ilgisiz ve nobran insanlardan oluşan çevresinden kendini yalıtmayı öğrenmiş yaralı bir kız ile yüreklerinde kapanmaz bir yara taşıyan yaşlı iki insan arasında gün geçtikçe güçlenen bağı kapalı ancak nahif detaylarla süslü öyle bir anlatımla aktarıyor ki “Hem film hiç bitmesin hem de birbirinin yarasına derman olacak bu üç insan posta kutusuna giden o muhteşem yolda bir tablonun figürleri olarak sonsuza kadar yaşasın.” istiyor insan ister istemez. Çocuklarının kıymetini bilmeyen çok çocuklu bir aile ile çocuk eksikliğini iliklerine kadar hisseden bir karı kocayı karşı karşıya getiren An Cailín Ciúin; gerçek sevginin kan bağından geçmediğini Cáit’in kimi kast ederek söylediği belli olmayan “Babacığım.” sözüyle özetliyor aslında. 12 yaşındaki Catherine Clinch’in hikâyeye derinlik katan güçlü performansı, başarılı görüntü yönetmenliği, detaylar üzerine oturtulmuş “aile ve ev” kavramlarının aslında ne anlama geldiğini fark eden küçük bir kıza dair dokunaklı hikâyesiyle minimalist ancak son derece başarılı bir yapım An Cailín Ciúin. Öte yandan kitaptan alınan ve spoiler içinde paylaştığım paragraf filmi ne kadar başarılı bulsam da uyarlandığı romanın etkisini yeterince veremediğinin kanıtı aslında. İlk fırsatta okuyacağım.
8,2/10

!! Spoiler !!

Artık yana devrilmekte olan güneşin ışıkları, suya yansıyan bizi eğri büğrü gösteriyor. Bir an korkuyorum. Buraya ilk geldiğimdeki o çingene çocuğu gibi değil de, şimdiki gibi temiz, başka giysiler içinde ve arkamdaki kadınla beraber olduğumu kabullenene kadar bekliyorum. Tası suya daldırıp dudaklarıma götürüyorum. Su daha önce hiç içmediğim kadar soğuk ve temiz: Babamın bırakıp gidişinin tadı var suda; hiç orada olmayışının, gittikten sonra bana ait hiçbir şeyin olmayışının tadı. Tası yeniden daldırıp güneşin suda yansıdığı yere kadar kaldırıyorum. Altı yudum içip, utancın ve sırların barınmadığı bu yerin, şimdilik, yuvam olmasını diliyorum. 

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 09-12-2022 22:03 Şener KALKANCI vedatotur 125
Sürüm: The.Quiet.Girl.2022.BluRay.x264-RARBG | ORBS | YTS

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 28-11-2022 18:59 BluRay Darkdefender 8
Sürüm: The.Quiet.Girl.2022.BluRay.1080p.DTS-HD.MA.5.1.AVC.REMUX-FraMeSToR

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 28-11-2022 18:57 BluRay Darkdefender 6
Sürüm: The.Quiet.Girl.2022.BluRay.x264-RARBG | ORBS | YTS