Wet Sand

Film   2021     Altyazılar: [1]   [1] [27-05-2022 -> 18-06-2022]

Gürcistan’ın bir köyünde dostane bir şekilde yaşayıp giden insanlar, birbirlerini gayet iyi tanıdıklarından emindir, ta ki Eliko ölü bulunana dek. Eliko’nun torunu Moe, cenaze işlerini halletmek için köye geldiğinde kendini yalanların içinde bulur. Ne var ki hakikat, Moe’yu özgürleştirecektir. Gönderen : @kanekii

Yayın Tarihi: 11-08-2021  [ABD] [126] Aka:
 • Wet Sand
Dil: Gürcüce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Gürcistan, İsviçre
YÖNETMEN
TÜR
Drama
SÜRE
115 Dakika
OY VER

Franz_K    17-06-2022 21:46     Id:14786


Sinefil

Acımasız derecede tutucu bir Gürcü sahil kasabasında yeşermiş yıllara dayalı bir aşk ilişkisini gizemli bir kurgu ile ince ince işleyen ve bağnazlığa, toplumsal ötekileştirmeye karşı gösterilen direncin özgürleştirici tarafına vurgu yapan dokunaklı bir aşk hikâyesi Wet Sand. Sahilde, “yanlış bedende yaratıldığı” düşünülen dik başlı bir kadınla birlikte “Wet Sand” isimli bir bar işleten Amnon adındaki 60’larında bir adamın, yöre halkı tarafından pek sevilmediği anlaşılan Eliko isimli komşularının ölüm haberini almasıyla açılıyor film. Eliko’nun yıllardır uzaklarda yaşayan torunun cenaze töreni için kasabaya gelmesiyle beraber Wet Sand; bu üç insanın bağnazlık derecesinde dindar ve katı gelenekçi kasaba halkı ile mücadelesine evriliyor yavaş yavaş. Aslında en başta ipuçlarını verdiği bir meseleye, toplumsal homofobizme dair sert eleştirilerde bulunan film; ele aldığı bu bıçak sırtı temayı “geleneksel aile yapımız, toplumsal ahlaki değerlerimiz” söylemleri ile hiç de yabancısı olmadığımız bir güruhun arasında sıkışıp kalmış dört insanın hikâyesi ve 20 yıl boyunca gizli tutulmuş bir aşk ilişkisi üzerinden aktarıyor. Sırlarını yavaş yavaş açık eden, durağan ama duyarlı bir anlatıya sahip Wet Sand; görece karikatürize yan karakterlerine ve trajik detaylarla yürek burksa da fazlaca romantize edilmiş finaline rağmen bir insanın ölüsüne bile tahammül edemeyecek kadar kronikleşmiş homofobik anlayışa yönelttiği sert eleştirilerle, farklı cinsel eğilimleri seyirci gözüne sokan benzerlerinden ayrılan nahif bir “queer” temalı film.
7,7/10

  Altyazılar

  Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
  Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

  Türkçe Altyazı
  Türkçe 24 1 SubRip 01-06-2022 22:55 Net-Rip kanekii 18
  Sürüm: Wet.Sand.2021.MUBI

  İngilizce Altyazı
  İngilizce 24 1 SubRip 01-06-2022 22:56 Net-Rip kanekii 5
  Sürüm: Wet.Sand.2021.MUBI